Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje X edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2016.

Konkurs zaplanowany jest z myślą o jak najszerszym gronie producentów żywności z terenu województwa mazowieckiego. Kierowany jest do firm sektora spożywczego oraz indywidualnych wytwórców żywności.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa spożywczego. Szeroka formuła Konkursu pozwala na zainteresowanie nim nie tylko firm komercyjnych, ale także podmiotów i organizacji wytwarzających żywność na mniejszą skalę, takich jak: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne oraz osoby fizyczne.

Zapraszam serdecznie wszystkie Lokalne Grupy Działania z Mazowsza do aktywnego włączenia się w upowszechnienie informacji o Konkursie, do wyszukiwania i identyfikacji firm, producentów i produktów mogących stanowić wizytówkę regionu.

Udział LGD w powyższym przedsięwzięciu wpisuje się w strategię działań mających na celu rozwój regionu i ochronę dziedzictwa kulinarnego.

Warto pamiętać, że zwycięstwo produktu w danej kategorii owocuje promocją poprzez lokalne, wojewódzkie i   krajowe   środki   masowego   przekazu,   udziałem   w   imprezach   lokalnych   i   centralnych organizowanych i współorganizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Informacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod adresem: www.mazovia.pl.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerami telefonów: (22) 59-79-116 lub (022) 59-79-146 bądź drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do pobrania:

ikona wordRegulamin konkursu (44.09 kB)

ikona wordFormularz zgłoszenia (61 kB)