Drukuj
Odsłony: 1499

1

 

 W dniu 29 maja 2019 r.  w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Lokalna Grupa Działania „Wszyscy Razem” podpisała umowę przyznania pomocy na realizację projektu współpracy pt. „Kreowanie Aktywności Jednoczących Amatorów Kajakarstwa” (KAJAK). Projekt realizowany jest wspólnie z partnerami:  LGD „Zapilicze”, LGD „Perła Jury”, Stowarzyszenie Dolina Pilicy, które jednocześnie pełni funkcję koordynatora. Podpisaną umowę – na łączną kwotę pomocy w wysokości 401 476,00 zł – wręczył Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

 

Celem projektu współpracy „KAJAK” jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszarów partnerskich LGD poprzez kreowanie i promocję atrakcji turystycznych z wykorzystaniem zasobów naturalnych i kulturowych.
Na terenie LGD „Wszyscy Razem”, zostanie wybudowana przystań kajakowa, która ułatwi zarówno wyjście z wody na brzeg jak i sam spływ. Przystań sukcesywnie będzie rozbudowywana aby pełnić rolę obiektu wielofunkcyjnego idealnego na odpoczynek i relaks po dniu pełnym wrażeń spędzonym na spływach kajakowych rzeką Drzewiczką. Projekt przewiduje też wydanie dwóch publikacji turystycznych. Będą to: wspólny przewodnik szlakiem Pilicy oraz wierszowany przewodnik turystyczny dla dzieci po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Publikacja wspólna dla wszystkich partnerów będzie kontynuacją przewodnika wydanego w ramach projektu współpracy realizowanego w okresie programowania 2007- 2013.

W ramach projektu zostanie wydana mapa obejmująca swoim zasięgiem obszar działania wszystkich partnerów.

KAJAK to projekt, który szuka innowacyjnych narzędzi do promocji konkretnego obszaru. Takim narzędziem jest geocaching, którego przejawy istnieją w bardzo ograniczonym zakresie i tak naprawdę niewiele osób o nich wie.

1

2 kajaki 2019

 

4 kajaki 2019